-->Reklamy prosím SEM!!

Co dokáže polibek

20. května 2007 v 10:54 |  Láska a sex
Polibek je jednou z cest, jak lze přenášet velké množství choroboplodných zárodků: streptokoky, stafylokoky, laktobaktérie... Přesto však lékaři polibek nezatracují. Zdůrazňují, že na druhé straně posiluje obranyschopnost organizsmu, ochrannou policii těla. Má tedy naopak na náš zdravotní stav pozitivní vliv, i když hrozí nebezpečí přenosu oparů na rtech, a není úplně vyloučeno, zda nenapomáhá šíření dalších virovích nemocí.

Při polibku produkuje mozek hormón tišící bolest, který má mnohem vyšší účinky než aspirin. Během líbání se zvyšuje sekrece mazových žláz, která napomáhá našemu organismu zbavit se škodlivin.

Proti vášnivému líbání se nestavějí ani kardiologové, neboť krevní tlak líbajícího se páru se zvedne ze 120 na 180. Jeden polibek posílí srdce stejně jako stometrový běh. Takže pohodlnější občané mohou díky líbání zvýšit svůj krevní tlak nad 130 alespoň jednou denně, což lékaři vřele doporučují. A to zdaleka není všechno. Při hlubokém polibku se dostává do pohybu 29 svalů, především těch sedmnáct jazykových. Přepínání se může dostavit pouze u "musculus orbicularis oris", kterí uvádí rty do polohy "O".

Připočteme-li si navíc i blahodárný vliv harmonického duševního rozpoložení, které se většinou v takových chvílích dostaví na celou naši psychiku, pak má pořádný polibek zázračnou moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš svůj weblog?

Ano, mám 45.6% (114)
Ne, nemám 14.4% (36)
Nemám, chci 9.6% (24)
Nemám, nechci 18.4% (46)
Pracuji na něm 5.2% (13)
Co to je? 6.8% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama